Nemoci Prostata Zajímavé články

Problémy s prostatou nejsou tabu, vyhledejte lékaře, než bude pozdě

Problémy s prostatou nejsou tabu,

Zdá se, že téma mužské prostaty je stále tabu, tedy alespoň pro samotné muže, které problémy s prostatou trápí. Ukazuje se, že se mnohdy stydí vyhledat pomoc odborníků, tedy zkušených urologů nebo se naopak bojí. Neléčená zvětšená prostata však může značně potrápit a časem se návštěvě zdravotnického zařízení stejně nevyhnete. Platí zde jedno pravidlo – jít k lékaři včas.

Proč je masáž penisu tak důležitá a jak ji správně provádět

Zvětšená (zbytnělá) prostata se nejčastěji objevuje u starších mužů nad 40 let, ovšem není výjimkou, že postihne i muže mnohem mladší. Muži si bohužel neuvědomují, že problémy s prostatou jsou v tomto věku běžné, a proto se nemusí stydět, zvláště pak ne před samotnými lékaři. Jestliže se podaří zvětšenou prostatu objevit v počátku, lze poměrně jednoduše léčit, aniž by se nějak negativně projevovala.

Jak se zvětšená prostata projevuje?

Zpozorovat zvětšující se prostatu na samém počátku není těžké, stačí si položit zásadní otázku: probíhá vaše močení stejně jako dříve? Jestliže je vaše odpověď „ne“, potom byste se měli zaměřit na další příznaky, které se u zbytnělé prostaty objevují. Jestliže obtížně močíte a zároveň se během noci několikrát budíte, abyste si došli na záchod, avšak stále máte pocit, že močový měchýř nejde zcela vyprázdnit, zbystřete.

V takovém případě je velmi pravděpodobné, že trpíte zbytnělou prostatou. Zvláště pokud je vám 40 a více let. Vyplňte si jednoduchý dotazník vytvořený urology, najdete ho na www.mojeprostata.cz, výsledek vám ukáže takzvané IPSS skóre, tedy mezinárodní skóre prostatických symptomů. Výsledek dotazníku bývá ve většině případů totožný s vaším reálným stavem.

Pomáhají vakuové pumpy na zvětšení penisu nebo je to jen mýtus?

Ovšem pozor, potíže s močením nemusí nutně znamenat zvětšenou prostatu, zvláště v případě, že se neobjevují další zmíněné příznaky. Stejně tak můžete trpět zbytnělou prostatou, aniž by se příznaky projevily – projeví se až v pokročilém stádiu. Příznaky jsou bohužel velmi individuální, ovšem jestliže se objeví, zbytečně nečekejte a navštivte lékaře, který vás nebolestivě vyšetří.

Problémy s prostatou se dělí na obstruktivní a iritační

  • Obstruktivní příznaky (namáhavé močení, slabý a přerušovaný proud moči, pocit stále plného močového měchýře) nejsou většinou doprovázeny bolestí
  • Iritační příznaky jsou naopak močením doprovázeny výraznou dráždivou bolestí. V pokročilém stádiu zbytnělé prostaty jsou příznaky nezaměnitelné a dochází k samovolnému úniku moči.

TIP: Pro prevenci a léčbu prostaty, doporučujeme známou metodu, pomocí masáže prostaty.

 

Návštěva lékaře kvůli prostatě

Návštěva u lékaře a vyšetření prostaty

V případě, že u sebe objevíte příznaky zvětšené prostaty a rozhodnete se navštívit lékaře, jistě vás bude zajímat, jak takové vyšetření probíhá. Na začátek je třeba říci, že není bolestivé a zároveň je poměrně rychlé – opravdu se není proč bát nebo proč se stydět. Urologové vyšetřují prostu dennodenně. Lékař na základě vyšetření určí další postup, který pro vás bude nejlepší a s tím stanoví léčbu.

Znáš všechny pohlavní nemoci a prevence, jak se jim vyhnout?

Vyšetření se nazývá per rectum a probíhá tak, že si lékař nasadí rukavici a pomocí znecitlivujícího gelu vyšetří hmatem vaši prostatu. Určí tak její velikost a případné nepřirozené změny. Jestliže takové vyšetření nebude stačit, využije ultrazvuku, který spolehlivě zobrazí jak velikost prostaty, tak její strukturu. Za pomocí takového vyšetření je lékař schopen vám onemocnění prostaty potvrdit nebo vyvrátit.

Léky se užívají jen v počáteční a střední fázi zbytnělé prostaty

Další výhodou včasné návštěvy lékaře je, že pokud zachytí zvětšující se prostatu v počáteční nebo střední fázi, může zahájit léčbu pomocí léků – vyhnete se tak zbytečné chirurgické operaci. K operaci se přistupuje právě v rozvinuté fázi zbytnělé prostaty, kdy už medikamenty nejsou schopny zabírat. Léky jsou většinou šetrné, ale může se stát, že je budete muset užívat doživotně.

Kvalitní léky na prostatu

Prostaxin Prostamol UNO Prostalex
RED 3 - Lék na prostatu Prostamol - Lék na prostatu Prostalex - Lék na prostatu
30 kapslí 90 kapslí 60 kapslí
Cena: 499 Kč Cena: 559 Kč Cena: 329 Kč
Více informací Více informací Více informací

Operace prostaty není nejhorším řešením

Panuje přesvědčení, že operace je něco, k čemu se přistupuje až v posledním případě. Mnohdy tomu tak je, ovšem na žádost samotných pacientů, přitom operace může být účinnější než samotné léky. K operaci prostaty se většinou přistupuje tehdy, pokud léky nezabírají nebo v případě akutnosti – úplná nemožnost močení, krvácení do moči, infekce a postupné selhávání ledvin.

Častá ejakulace sníží riziko rakoviny prostaty

Operace v první řadě vede ke zprůchodnění močové trubice, pacient by měl pocítit průtok moči jako za zdravého stavu. Dále se provádí zákroky na samotné prostatě, pokud jsou potřebné. Operace navíc nevyžaduje dlouhodobou hospitalizaci a pacienti se velmi rychle navrací k normálnímu životu. I přesto se operační zákrok provádí zhruba jen u 10 % pacientů trpících zvětšenou prostatou.

Vyšetření prostaty může odhalit rakovinu

Včasné vyšetření může odhalit rakovinu prostaty už v počátečním stádiu a výrazně tak usnadnit léčbu. Rakovina prostaty zaujímá jen 4 % z celkového počtu nádorových onemocnění, avšak u českých mužů je počet karcinomů prostaty jeden z nejvyšších. Z velké části postihuje starší muže ve věku 70–80 let, ale není to pravidlem.

Problémem u rakoviny prostaty je, že mnohdy, zejména v počátečním stádiu, ji nedoprovází žádné příznaky, takže se ji většinou podaří odhalit až ve stádiu pokročilejším – bohužel. Mezi hlavní příznaky rakoviny prostaty patří krev moči a bolest zad, kyčlí i končetin – v důsledku kostního metastatického procesu. Ojediněle se objevují také poruchy hybnosti, protože nádor může utlačovat míchu.

Víš, že má vliv pornografie na velikosti penisu u mužů

Masáž prostaty jako prevence před jejím onemocněním

I když se to na první pohled nemusí zdát, masáž prostaty – mnohými vyhledávaná erotická praktika – může působit jako prevence před onemocněním prostaty a rakovinou. Při masáži prostaty dochází ke stimulaci a současně s ejakulací, se misí spermie společně se sekretem z prostaty. Masáž podle studií prokazatelně souvisí se snížením rizika onemocnění prostaty a zároveň snižuje riziko erektilní dysfunkce.

Opt In Image
Získejte 4 cviky na penis ze speciální edice ZDARMA

Získejte účinné 4 cviky na zvětšení penisu ZDARMA, které vzešly z našich testů, s nimiž máme zkušenosti od roku 2011. Tyto 4 cviky na penis nalezneš v našem speciálním NÁVODU: Jak zvětšit penis 2.0, kde je dalších 30 ještě efektivnějších cviků na penis.

 

Odesláním souhlasíš s tím, že obdržíš marketingový materiál a zároveň souhlasíš s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se, můžete kdykoliv.

Hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocení
51star1star1star1star1star

O autorovi

Petr Krásný

Zálibu ve psaní jsem dostal až v pozdějším věku a dnes mě tato práce živí. Jak se říká „Práce, musí být tvůj koníček“.  Píši pravidelně na portály jako dokonalaerekce.cz, delsipenis.cz či doktorka.cz. Vystudoval jsem Střední zdravotnickou školu, ale ihned po ukončení studia, jsem začal podnikat zcela v jiném odvětví.

Péče o zdraví a především o mužství, byl vždy můj koníček a věnuji se mu až dodnes. Přečetl jsem spoustu knih i těch zahraničních, často jsem ve spojení s lékaři a neustále se vzdělávám. Snažím se jít jinou alternativou, než je operativní zákrok.

S kamarádem Jirkou jsme se dostali ke zvětšení penisu a k poruchám erekce čistě ze zvědavosti. Jak mnozí o nás říkají, že jsme blázni, možná je to pravda. Veškeré metody a produkty totiž testuje vždy na vlastní nebezpečí a to na vlastním těle, nikoliv někde v laboratoři. Za ty roky jsem zjistil, že každý organismus funguje zcela odlišně, proto výsledky nelze vždy přesně určit. Můžete mě také naleznout na Instagramu.

Přidat komentář