Nemoci Zajímavé články

Pohlavní nemoci: Jak se jim vyhnout a co dělat, když už nějakou máte

Pohlavní nemoci: Jak se jim vyhnout a co dělat, když už nějakou máte

Shodneme se na tom, že sex k životu zkrátka patří. Ideální je užívat si ho naplno a zcela bez obav. Jenže obzvlášť pokud rádi zažíváte nové situace a často střídáte protějšky, je tu riziko jménem pohlavní choroby. Přestože je naše společnost relativně informovaná, počet osob nakažených pohlavními chorobami vzrůstá. Pojďme si tedy připomenout několik základních informací, které byste měli znát.

Vašemu sexuálnímu životu nemusí uškodit jen pohlavně přenosné choroby. Výrazné zakřivení penisu, nazývané Peyronieho choroba, trápí mnoho mužů. Nepatříte mezi ně i vy?

Nejčastější důvody, proč onemocníte

Jak jejich název napovídá, tento druh chorob se přenáší pohlavním stykem. Není to ale jediný způsob, kterým se můžete nakazit. Bakterie a viry způsobující tato onemocnění jsou přenášeny tělními tekutinami. Kromě spermatu a poševního sekretu je to typicky krev.

V našem prostředí je prakticky vyloučeno, že byste se nakazili transfúzí – v tomhle ohledu jsou ohroženi především uživatelé drog. V neposlední řadě takto může těhotná nakažená žena přenést nemoc na nenarozené dítě.

Pohlavní nemoci se nejčastěji přenáší pohlavním stykem, a to prostřednictvím tělních tekutin. Onemocnění je způsobeno bakteriemi, viry či parazity. Zpravidla provází pohlavní nemoci inkubační doba, během které je můžete nezáměrně šířit.

Jak už jsme naznačili, pohlavní choroby jsou bakteriálního nebo virového původu, nepříjemně vás potrápí také různí paraziti. Zatímco některé onemocnění vám „pouze“ zkomplikuje život, jiné může být bohužel smrtelné.

Chceš zažít novou úroveň masturbace? Pak musíš vyzkoušet reálné umělé panny, které jsme si sami vyzkoušeli

Zpravidla provází pohlavní nemoci inkubační doba, během které se onemocnění neprojeví a nakažený člověk tak může chorobu šířit. Obvykle mají pohlavní nemoci příznaky, podle kterých je po propuknutí poznáte, není tomu tak ale vždy.

Druhy pohlavních nemocí a jejich původci

Někdy se můžete setkat s pojmem klasické pohlavní choroby. Co si pod tím představit? Tyto pohlavní nemoci bakteriálního původu trápí lidstvo už pěkně dlouho. Do této škatulky patří kapavka – ta nejrozšířenější sexuálně přenosná nemoc vůbec – dále potom syfilis, měkký vřed a venerický lymfogranulom, kterému se příznačně přezdívá čtvrtá pohlavní nemoc.

Překročili jste padesátku a zažíváte nepříjemné potíže při močení? Nemusí to být příznak pohlavní nemoci, ale zvětšená prostata. Zjistěte o tomto onemocnění více.

Naopak virový původ má známé onemocnění AIDS. Od klasických pohlavních nemocí se liší nejen svým virovým původcem, ale také tím, že bylo poprvé popsáno až ve 20. století, kdy se začalo se změnami životního stylu generace, která nastoupila v 60. letech, masově šířit. Dodnes na něj není známý žádný lék.

Hlavní příznaky pohlavních nemocí - Časté střídání partnerů

Jaké mají pohlavní nemoci příznaky?

  • Kapavku u mužů typicky poznáte podle hnisavého výtoku z močové trubice. Odtud se může onemocnění šířit do oblasti konečníku a k varlatům a prostatě – tady to začíná být skutečně nebezpečné, protože vám hrozí neplodnost. U žen se nemoc často neprojevuje žádnými příznaky, i ony ale můžou trpět hnisavým vaginálním výtokem či krvácením mimo menstruační cyklus.
  • Syfilis má několik fází. V první z nich se vám v oblasti genitálií, konečníku nebo vzácně také úst vytvoří vřed, který brzy zmizí. V druhé fázi Syfilis nastupuje vyrážka doprovázená pocity únavy a malátnosti. Tyto příznaky ustupují po 2 letech a přichází klidová fáze, která může trvat 10 až 20 let. V té se cítíte zdraví, pak ale propukne závěrečné stadium onemocnění, které těžce poškodí nervové tkáně, kosti, klouby a kůži – to vede k poruchám řeči, obrně či demenci. Tato nemoc vás může zabít.
  • Měkký vřed se objevuje v oblasti třísel. U této pohlavní nemoci inkubační doba trvá maximálně týden. Pak se projeví jako malý vřídek či vřídky, z kterých se stanou praskající mokvavé boláky. Pokud jim nebudete věnovat pozornost, může se stát, že napadnou vaše mízní uzliny.
  • Lymphogranuloma venereum možná znáte pod označením čtvrtá pohlavní nemoc. Je téměř vyloučeno, že se s ním u nás setkáte. Typické je totiž pro tropické a subtropické podnebné pásmo. Postihuje muže i ženy. Má podobu vředů, které se rychle zhojí, ale po několika týdnech je vystřídají rozsáhlé abscesy, které můžou vyústit ve znetvoření genitálu.
  • AIDS je anglickou zkratkou pro obávaný syndrom získaného selhání imunity. U této pohlavní nemoci inkubační doba trvá 3 až 6 týdnů. V prvním stadiu si ji lehce spletete s chřipkou. Pak následuje tzv. latentní fáze, která může trvat několik let. Během ní nepociťujete žádné příznaky.  V závěrečné fázi nemoc propuká naplno. Vaše tělo se při ní není schopno ubránit běžným infekcím, a to bez naděje na zlepšení. Tato nemoc zůstává smrtelná.

Další sexuálně přenosné choroby

Mimo výše zmíněné vás mohou po rizikovém pohlavním styku čekat další nepříjemná překvapení. Jsou jimi například jiné než kapavkou způsobené záněty močové trubice. Sexuálním stykem se přenáší i žloutenka typu B a C, genitální bradavice, opary či kvasinková infekce. Jako zástupce parazitů uveďme dobře známé vši muňky, často nazývané filcky, které se drží v ochlupených částech lidského těla mimo vlasy.

Máte spíše problémy s erekcí? Nedovolte erektilní dysfunkci, aby vám ničila život nebo dokonce zruinovala vztah a začněte hledat ten správný prostředek na podporu erekce. Slyšeli jste už o zázračném kotvičníku zemním?

Jak se léčí pohlavní nemoci?

Co se bude dít, pokud vám testy na pohlavní nemoci vyjdou pozitivně? V případě skupiny klasických pohlavních chorob, kterými jsou běžně syfilis, kapavka a měkký vřed – vám bude předepsána léčba antibiotiky. Přijďte k lékaři včas a zabraňte tomu, aby se vaše onemocnění rozvinulo – pak by vás mohla čekat i hospitalizace.

Jak už víte, mají pohlavní nemoci příznaky, podle kterých je poznáte. Pokud se necítíte v pořádku, neodkládejte návštěvu lékaře. Od kapavky či syfilis vám můžou pomoci antibiotika. AIDS bohužel zatím vyléčitelné není, ale lékaři už dokážou nakaženým prodloužit život.

AIDS je bohužel zatím nevyléčitelné. Dnešní medicína už ale pokročila, a proto jsou lékaři pacientům s virem HIV schopni výrazně prodloužit tzv. latentní fázi, kdy se choroba neprojevuje a nakažení jedinci se cítí zdraví. Nevyléčitelnost AIDS je pádným důvodem, proč se vyhýbat rizikovému pohlavnímu styku.

Co je to rizikové chování a jak se mu vyhnout?

Nejlépe pohlavně přenosným nemocem předejdete dobrou prevencí. Nikdo vás nenutí k celibátu, měli byste však mít na paměti, že při pohlavním styku s protějškem, který dobře neznáte, byste vždy měli použít kondom, který vám zajistí slušný stupeň ochrany. Na bezbariérovou antikoncepci byste se měli spoléhat pouze tehdy, pokud máte stálou partnerku či partnera a neudržujete styk s nikým dalším. Samozřejmostí je dodržování základních hygienických návyků.

Pokud rádi střídáte sexuální partnerky či partnery, nezapomínejte na kondom. Pokud člověka, se kterým máte sex, dobře neznáte, použití prezervativu je takřka povinné. Pokud na sobě pozorujete příznaky, neodkládejte návštěvu lékaře a nechte si udělat testy na pohlavní nemoci.

Pokud jste toto pravidlo přesto z nějakého důvodu porušili, neváhejte a co nejrychleji si nechejte udělat testy na pohlavní nemoci. Za přiměřené peníze budete během chvíle vědět, na čem jste. Pokud na sobě pozorujete jakékoliv příznaky, které by mohly ukazovat na pohlavně přenosnou nemoc, neváhejte a navštivte lékaře. Odkládání vyšetření se vám může v budoucnu ošklivě vymstít.

Pohlavní nemoci ve video dokumentu

Opt In Image
Získejte 4 cviky na penis ze speciální edice ZDARMA

Získejte účinné 4 cviky na zvětšení penisu ZDARMA, které vzešly z našich testů, s nimiž máme zkušenosti od roku 2011. Tyto 4 cviky na penis nalezneš v našem speciálním NÁVODU: Jak zvětšit penis 2.0, kde je dalších 30 ještě efektivnějších cviků na penis.

 

Odesláním souhlasíš s tím, že obdržíš marketingový materiál a zároveň souhlasíš s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se, můžete kdykoliv.

O autorovi

Petr Krásný

Zálibu ve psaní jsem dostal až v pozdějším věku a dnes mě tato práce živí. Jak se říká „Práce, musí být tvůj koníček“.  Píši pravidelně na portály jako dokonalaerekce.cz, delsipenis.cz či doktorka.cz. Vystudoval jsem Střední zdravotnickou školu, ale ihned po ukončení studia, jsem začal podnikat zcela v jiném odvětví.

Péče o zdraví a především o mužství, byl vždy můj koníček a věnuji se mu až dodnes. Přečetl jsem spoustu knih i těch zahraničních, často jsem ve spojení s lékaři a neustále se vzdělávám. Snažím se jít jinou alternativou, než je operativní zákrok.

S kamarádem Jirkou jsme se dostali ke zvětšení penisu a k poruchám erekce čistě ze zvědavosti. Jak mnozí o nás říkají, že jsme blázni, možná je to pravda. Veškeré metody a produkty totiž testuje vždy na vlastní nebezpečí a to na vlastním těle, nikoliv někde v laboratoři. Za ty roky jsem zjistil, že každý organismus funguje zcela odlišně, proto výsledky nelze vždy přesně určit. Můžete mě také naleznout na Instagramu.

Přidat komentář