Zakřivení penisu | Peyronieho choroba - Možné příčiny, příznaky a léčba

Zakřivení penisu | Peyronieho choroba – Možné příčiny, příznaky a léčba

Zakřivení penisu je onemocnění, se kterým se muži setkávají spíše sporadicky. Mnoho mužů sice má lehce zakřivený penis do strany, což se projeví při erekci. Na druhou stranu, takzvaná Peyronieho nemoc, představuje mnohem větší zakřivení. A to takové, které až které brání muži v pohlavním styku a při erekci je vysoce bolestivé. Odborně se tato choroba nazývá Morbus Peyronie a lékaři si stále nejsou jisti, čím je způsobena.

Během onemocnění Peyronieho chorobou dochází ke shlukování tkáně okolo topořivých tělísek, což má za následek nadměrné pokřivení penisu při erekci.

Obtíže, se kterými se muži trpící zakřivením penisu setkávají

Nejdříve je třeba uvést na pravou míru, že ne všechna zakřivení penisu nutně končí naprostou absencí sexu a bolestivou erekcí. Spousta zakřivení je tak nevýrazných, že se téměř nijak neprojeví, kromě napohled mírně zahnutého penisu. Mnohdy tak muži mohou trpět mírným zahnutím penisu, ale bez starostí mohou prožívat sexuální život. Ovšem existuje i druhá strana mince – nadměrné zakřivení, které mužům nedovolí mít ani erekci, protože je příliš bolestivá.

  • zakřivení se projevuje nejčastěji okolo 30 až 40 let
  • doprovází ho bolestivá erekce
  • bolest může být až taková, že snižuje kvalitu sexu
  • pokročilejší forma Peyronieho nemoci úplně vylučuje sex
  • přichází problémy ve vztahu a snížená sebedůvěra

Rozšíření takového stádia zakřivení penisu však není časté. Statistika ukazuje, že Peyronieho chorobou trpí přibližně 4 % mužů. Nejčastější věk, kdy se tato nemoc objevuje, je okolo 35 let, ale samozřejmě to není pravidlem. Zahnutý penis mohou mít i mnohem mladší muži, to je velmi individuální. Oproti například malému penisu, se kterým se potýká mnohem více mužů, je tak Peyronieho choroba téměř zanedbatelná.

Trápí vás příliš malý penis? Možná jste už slyšeli o revolučních prášcích na zvětšení penisu Vimax. Ten přináší viditelné výsledky už během 4 měsíců.

Zakřivení penisu - Vizuální ukázka zakřiveného penisu

Kdy je potřeba začít s léčbou?

Především záleží na míře obtíží. Jestliže je váš penis jen mírně zahnutý, ale toto zakřivení se nadále nijak nezhoršuje, navštívit lékaře můžete spíše pro vyloučení Peyronieho choroby. Léčba v takovém případě není nutná. Většinou se přistupuje ke sledování stavu pacienta, případně se zvolí vhodnější metody, než poměrně nebezpečná chirurgická operace. Právě k chirurgickému zákroku se přistupuje tehdy, když už jiné řešení není možné.

Věděli jste, že mnoho žen má mírné zakřivení penisu rádo? Dokonce se vyrábějí i mírně zakřivená dilda a vibrátory pro ženy, protože velmi silně stimulují bod G.

Samotná léčba chirurgickým zákrokem pak čeká asi 30 % mužů, kteří Peyronieho nemocí trpí. Nutno však dodat, že se musí jednat o velmi vážný stav, kdy je erekce bolestivá a sex už není prakticky možný. Pomoci si však můžete i svépomocí, a to díky speciálním cvikům, které dokáží penis narovnat a navíc mírně zvětšit, což je příjemný bonus pro každého muže. Stále tak platí, že chirurgická možnost léčby je až poslední možností.

Léčba zakřivení penisu

Nejčastěji se doporučují 3 možnosti léčby. Každá je jinak úspěšná a volí se v jiném stádiu zakřivení penisu. Jedná se o ověřené metody, které mužům trpícím těmito obtížemi skutečně pomohli a dokládají to recenze. Metody mají vždy stejný výsledek – vrací penis do původního stavu, nebo alespoň výrazně zmírňují jeho zakřivení a tedy i obtíže. Zatímco například chirurgická operace příliš šetrná není, jiné možnosti už s sebou taková rizika nepřinášejí.

Samotné zakřivení penisu může mít ještě jednu nepříliš dobrou vlastnost, a to předčasnou ejakulaci. Pokud je to i váš problém, ukážeme vám jedinečné metody na oddálení ejakulace a delší sexuální styk.

Chirurgický zákrok

Obecně se k chirurgickému zákroku často nepřistupuje, protože s sebou nese i značná rizika. Volí se tehdy, když za problémy stojí opravdu Peyronieho nemoc, která se může nadále zhoršovat, nebo už do takového stádia dospěla. Malý chirurgický zákrok spočívá právě v odstranění deformovaných tkání u topořivých tělísek. Operace s sebou ale kromě rizik nese i poměrně pro muže nevítanou změnu, dochází ke zmenšení penisu.

Odebráním tkáně se může penis zmenšit, většinou o 1–3 cm, což není zanedbatelná změna. Na druhou stranu je ale erekce opět bezbolestná a pacient si může užívat pohlavní styk s partnerkou. Zákrok s sebou však nese i rizika, jelikož se odebírá tkáň velmi blízko topořivých tělísek a zároveň je na tomto místě mnoho nervových zakončení. Poškození topořivých tělísek může zcela znemožnit erekci, stejně tak poškození nervových zakončení, to však většinou jen snižuje citlivost.

Po mírném zmenšení penisu kvůli chirurgické operaci Peyronieho nemoci, se můžete opět dostat na původní velikost. Pomohou vám k tomu bezpečné a ověřené doplňky stravy na zvětšení penisu.

Andropenis

Andropenis - Natahovač penisuPoměrně zajímavý nástroj, o kterém velká část mužů neslyšela. Jedná se o mechanickou pomůcku sloužící k narovnání penisu. Andropenis je alternativou k chirurgické léčbě a skutečně může pomoci, je doporučován lékaři i odborníky.

Navíc je to šetrná metoda, jen je poměrně náročná časově, protože přístroj musíte na penisu nosit dlouhou dobu, nejlépe až 9 hodin denně a pravidelně. Samotné léčba pomocí Andropenisu trvá až několik měsíců, ale první výsledky byste mohli zpozorovat za 4–6 měsíců léčby.

Recenze a mnohaleté testy jasně dokazují, že Andropenis je plnohodnotnou alternativou vůči chirurgickému zákroku a nese s sebou jen benefity.

Cviky na penis

Cvoky na zvětšení penisu - TahŠetrná metoda, díky které můžete zmírnit zakřivení penisu a jako bonus ho zvětšit až o 3 cm. Cviky na penis jsou trochu opomíjenou, ale velmi dobrou metodou, jak celkově zlepšit stav vašeho penisu. Tato poměrně stará, ale účinná metoda je finančně nenáročná, ale její bonusy a přínosy jsou velké. Jednak zlepšuje stav zakřivení penisu, posiluje erekci, zvětšuje penis a oddaluje ejakulaci – takové benefity vám jen tak nepřinesou ani doplňky stravy, ani jiná řešení.

Některým mužům dělá trochu problémy technika, jak cviky provádět, protože cviky jsou náročné právě na správný způsob provedení. Pokud je technika cviků s penisem špatná, nepřináší ani očekávané výsledky. Je potřeba cvičit pravidelně, nejméně 3 měsíce, pak se objeví první výsledky zlepšení – doporučujeme náš e-book, kde najdete detailně popsané techniky cviků na penis, doprovodné obrázky a tipy, jak cvičení vylepšit.

Jakou nakonec zvolit léčbu, aby byla skutečně efektivní?

Rozhodnout byste se měli po poradě s lékařem, protože i mírné zakřivení penisu může být začínající Peyronieho choroba. Lékař vám řekne, co zakřivení způsobuje a zda je nutné ho léčit. Pokud nebude potřeba zakřivení penisu léčit a zároveň vás nijak neomezuje, nemusíte mít obavy. Avšak i v takovém případě vám pomohou cviky na penis, které vám přinesou mnohem více benefitů, než jen narovnání penisu.

Chirurgický zákrok mějte jako poslední možnost léčby. Nepodstupujte zbytečně taková rizika a zkuste lékaře přesvědčit o jiné, lepší variantě léčby. Na druhou stranu, pokud nebude zbytí, určitě chirurgický zákrok podstupte a lékaři důvěřujte.

Vaše zkušenosti se zakřivením penisu

Máte vlastní zkušenosti se zakřivením penisu? Rozdělte se o ně s našimi čtenáři. Je skutečně pravda, že ženy milují zakřivené penisy, které jim nadměrně dráždí bod G? Pokud jste vyzkoušeli jednu z metod léčby Peyronieho nemoci, řekněte nám, jak byla účinná a zda splnila vaše očekávání. Pomůžete tak ostatním čtenářům zvolit vhodné řešení jejich obtíží.

Pomůcka na srovnání penisu

Hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocení
51star1star1star1star1star