Nemoci Prostata Zajímavé články

Masáž prostaty jako erotická stimulace i prevence před onemocněním

Masáž prostaty jako erotická stimulace i prevence před onemocněním

Pokud se mluví o masáži prostaty, velká část z nás zřejmě mlhavě ví, o co se jedná a bere ji jako součást erotických hrátek, avšak tušili jste, že taková masáž je zároveň zdravotně velmi prospěšná? Masáž prostaty neboli předstojné žlázy může výrazně snižovat riziko onemocnění prostaty, zejména jejího zvětšení a rakoviny. Jedná se tak o skvělou možnost, jak můžete během sexu navíc pečovat o své zdraví.

Prostata, co to vlastně je?

Prostata, též odborně nazývána předstojná žláza, je přídatná pohlavní žláza. U zdravého muže dosahuje její velikost zhruba rozměrům vlašského ořechu a najdete ji pod močovým měchýřem – vklíněnou mezi konečníkem a stydkou kostí, díky čemuž je poměrně snadno dostupná. Sekret prostaty je součástí ejakulátu, a to zhruba v objemu 10–30 %. Jedná se o zcela běžný jev, který není nijak nebezpečný z hlediska kvality spermatu.

Jaké jsou možné způsoby léčby prostaty?

Prostata je bohužel většinou, hlavně ve stáří, zdrojem mnoha problémů s močením a jiných horších onemocnění. Typicky se u starších mužů objevuje zvětšená (zbytnělá) prostata. Jedná se o nezhoubné (benigní) onemocnění, kterým trpí odhadem až 20 % mužů starších 45 let. U dvou ze tří mužů nad 55 let se příznaky zbytnělé prostaty projevují naplno, což způsobuje mnoho problému i při běžném životě.

Masáž prostaty výrazně snižuje riziko jejího onemocnění, ať už zhoubného či nezhoubného. Navíc si díky ní můžete zpestřit sex.

Vítěz našich testů na zvětšení penisu za rok 2021

Zvětšení prostaty je nejběžnější zdravotní komplikací, která je s předstojnou žlázou spojena. Mezi její příznaky patří především poruchy při močení, tenčí a celkově slabší proud moči a velmi častý pocit plného močového měchýře, zvláštně v noci, i když ve skutečnosti plný vůbec není. V neposlední řadě je jedním z problémů potence. Pozorováním těchto příznaků můžete objevit zvětšenou prostatu již ve svém počátku.

Problémy s prostatou nejsou tabu, vyhledejte lékaře, než bude pozdě

Léčba zbytnělé předstojné žlázy se prakticky dělí na dva způsoby. Prvním z nich, avšak méně běžným, je chirurgický zákrok, ke kterému se přistupuje pouze v případě nutnosti, je-li zbytnění prostaty v takovém stádiu, že by léky nezabíraly nebo pokud hrozí jiné akutní riziko. Nicméně mnohem častěji se zvětšená prostata léčí pomocí léků nebo v mnoha případech také za pomoci rostlinných extraktů.

Masáž prostaty je skvělou prevencí

Člověk bohužel není schopen stoprocentně zvětšení prostaty zabránit, ale i tak se doporučuje masáž prostaty jako prevence, která riziko onemocnění snižuje. Můžete spojit příjemné s užitečným a začít masáž předstojné žlázy provozovat.

V neposlední řadě se k prevenci samozřejmě řadí pravidelné kontroly a prohlídky u lékaře, a to nejpozději od 55. roku života. Včasný příchod k urologovi vás ušetří mnoha zbytečných komplikací.

Víš, že častá ejakulace sníží riziko rakoviny prostaty

Jak postupovat při masáži prostaty

Co je prostata a jaké jsou její příznaky?

Každý z nás nepochybně o masáži prostaty slyšel, nejčastěji právě ve spojení s erotickou praktikou, avšak jen málokdo si skutečně dokáže představit, jak taková masáž probíhá nebo ji dokonce zažil na vlastní kůži.

Prostata se často přirovnává k mužskému bodu G, jehož stimulací je možné muže dovést až k orgasmu a následné ejakulaci. Muži, kteří takovou masáž zažili, ji popisují jako ohromně intenzivní zážitek.

S masáží jsou samozřejmě spojeny také obavy ze strany mužů, popřípadě stud. Stud v tomto případě hraje prim, ale pokuste se ho překonat, jedině tak vás čeká nezapomenutelný zážitek. Obavy jsou nejčastěji z bolesti. Tu ovšem vůbec pocítit nemusíte, stačí, když vaše partnerka dodrží správný postup a použije dostatečné množství lubrikačního gelu, s ním opravdu nešetřete.

Ideální možnost, jak si zpestřit sexuální život, jak zažít něco nového, tak intenzivní, že jste to dosud nezažili, právě to představuje masáž prostaty.

Masáž prostaty se nejčastěji provádí v poloze na břiše, protože takto je předstojná žláza velmi dobře přístupná. Jak už bylo řečeno, prostata se nachází nedaleko análního otvoru, prakticky právě ve vzdálenosti délky ukazováku, na stěně blíže k břichu. Nejdříve je dobré provést výplach konečníku, protože hygiena by v tomto případě měla být na prvním místě. Použít můžete také různé anální stimulanty.

6 důvodů, proč chtít větší penis

Nejprve je dobré začít masáží análního otvoru zvenčí, dokud nedojde k celkovému uvolnění, dokud si alespoň trochu nezvyknete, protože první masáž může být nepříjemná, jestliže se zcela neuvolníte. Po pár minutách můžete začít zasouvat prst do konečníku a krouživými pohyby s různou intenzitou začít masírovat prostatu. Jak názorně ukazuje přiložené video. Je dobré přidat například i erotickou stimulaci penisu, čímž se zážitek ještě mnohonásobně zintenzivní.

Využít můžete erotické pomůcky a doplňky

 

Masáž prostaty - pomůckaMasáž předstojné žlázy samozřejmě nemusíte provádět pouze prstem. V každém sexshopu naleznete na výběr mnoho erotických análních stimulantů, které odvedou skvělou práci. Nicméně masáž s takovouto pomůckou nebude nikdy tak šetrná jako při použití prstu. Záleží na tom, co vám bude vyhovovat. S anální pomůckou bude vždy stimulován konečník jako celek, nejen pouze prostata, což nemusí být každému příjemné.

Nicméně je třeba dodat, že jsou na trhu doplňky k masáži prostaty, které stimulují přímo prostatu, jsou k tomu speciálně tvarované a uzpůsobené. Samozřejmě byste nikdy neměli zapomínat na dostatečné množství lubrikačního gelu. Jak často budete stimulaci provádět, to záleží čistě na vás, avšak aby působila preventivně před onemocněním, je dobré k ní přistoupit alespoň dvakrát během měsíce.

Výhody Hlavní výhody stimulace prostaty

Jak již bylo řečeno na začátku, masáž prostaty není pouze erotickým zpestřením vašich sexuálních hrátek, ale má zároveň prokazatelné zdravotní účinky.

  • prevence proti onemocněním prostaty
  • prokrvení prostaty
  • silnější orgasmus než klasickou stimulací penisu
  • zpestření pohlavního styku
  • zajímavý způsob relaxace a celkového uvolnění

Pokud vás zajímá, zda může mít taková masáž nějaká negativa, pak vás nepochybně potěšíme, žádná totiž nemá. Pouze se doporučuje neprovádět stimulaci prostaty v případě hemoroidů a jiných komplikací v oblasti konečníku. Další negativní vlastností, i když ne v pravém slova smyslu, může být fakt, že zkrátka nevyhovuje každému nebo může dlouho trvat, než si zvyknete a přizpůsobíte se.

TIP: Podívejte se na článek, který vám poradí, možnosti léčby prostaty.

Masáž prostaty video

Pokud si stále ani s naším návodem nejste jisti, jak správně masáž prostaty provádět, můžete shlédnout video s názornou detailní ukázkou postupu. Nemusíte se ničeho bát, stačí bedlivě sledovat reakce protějšku a poznáte, zda masáž děláte správně nebo naopak. Nemusíte se obávat, že by mohlo dojít ke zranění., to je velmi nepravděpodobné. Nezapomeňte být hlavně šetrní a použít lubrikant.

Opt In Image
Získejte 4 cviky na penis ze speciální edice ZDARMA

Získejte účinné 4 cviky na zvětšení penisu ZDARMA, které vzešly z našich testů, s nimiž máme zkušenosti od roku 2011. Tyto 4 cviky na penis nalezneš v našem speciálním NÁVODU: Jak zvětšit penis 2.0, kde je dalších 30 ještě efektivnějších cviků na penis.

 

Odesláním souhlasíš s tím, že obdržíš marketingový materiál a zároveň souhlasíš s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se, můžete kdykoliv.

Hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocení
51star1star1star1star1star

O autorovi

Petr Krásný

Zálibu ve psaní jsem dostal až v pozdějším věku a dnes mě tato práce živí. Jak se říká „Práce, musí být tvůj koníček“.  Píši pravidelně na portály jako dokonalaerekce.cz, delsipenis.cz či doktorka.cz. Vystudoval jsem Střední zdravotnickou školu, ale ihned po ukončení studia, jsem začal podnikat zcela v jiném odvětví.

Péče o zdraví a především o mužství, byl vždy můj koníček a věnuji se mu až dodnes. Přečetl jsem spoustu knih i těch zahraničních, často jsem ve spojení s lékaři a neustále se vzdělávám. Snažím se jít jinou alternativou, než je operativní zákrok.

S kamarádem Jirkou jsme se dostali ke zvětšení penisu a k poruchám erekce čistě ze zvědavosti. Jak mnozí o nás říkají, že jsme blázni, možná je to pravda. Veškeré metody a produkty totiž testuje vždy na vlastní nebezpečí a to na vlastním těle, nikoliv někde v laboratoři. Za ty roky jsem zjistil, že každý organismus funguje zcela odlišně, proto výsledky nelze vždy přesně určit. Můžete mě také naleznout na Instagramu.

Přidat komentář