Nemoci Zajímavé články

Zlomenina penisu: skutečně se něco takového může stát? Ano, jedná se o bolestivé poranění nejen při sexu

Zlomenina penisu: skutečně se něco takového může stát?

Na první pohled se sex může zdát jako přinejmenším poměrně bezpečná aktivita, samozřejmě nikoli klidná, ale do jisté míry bezpečná. Na druhou stranu ale lékařské zkušenosti a statistiky ukazují, že to není až tak pravda. Při sexu dochází k mnoha různým poraněním, i když byste je zrovna sexu zřejmě nikdy nepřipisovali – ano, jedná se o různé zlomeniny, avšak právě zlomenina penisu mezi ně nepatří, jedná se poměrně o ojedinělou záležitost.

Během milování nejčastěji dochází k různým menším oděrkám a pohmožděninám, které však nevyžadují lékařské ošetření. Přesto ale můžeme každý rok zaznamenat mnoho případů, které končí opačně, mnohdy se dokonce neobejdou bez operace.

Jedná se o poranění na různých místech těla, ale samozřejmě i na pohlavních orgánech – více poranění mají podle statistik muži. Patří mezi ně i zlomenina penisu, která ve skutečnosti ale zlomeninou penisu není, dále jeho pohmoždění, pohmoždění varlat, roztržení či natržení šourku a podobně. Samozřejmě sem patří i modřiny, otoky a podlitiny, které často vznikají při nespoutaném orálním sexu.

Zlomenina penisu není zlomeninou v pravém slova smyslu

Takzvaná zlomenina penisu patří mezi úrazy, které jsou velmi vážné, a bez odborné lékařské péče se neobejde. Přestože i odborně se tomuto úrazu říká fraktura penisu, je jasné, že ve skutečnosti o zlomeninu nejde, jelikož penis neobsahuje jakoukoli kost. Jedná se o přenesené pojmenování pro natržení topořivých tělísek uvnitř penisu. Nejčastěji je úraz způsoben nadměrným ohnutím penisu v jeho ztopořené podobě.

Pokud si někdy způsobíte zlomeninu penisu, vždy vyhledejte lékaře, protože neléčené poranění může mít v krajním případě i trvalé následky.

Zlomenina penisu je opravdu nepříjemná, doprovází ji velká bolest, krvácení do podkoží, což se projeví změnou objemu a později i barvy poraněného místa. Penis jednoduše napuchne a bolí. Přestože je léčba dlouhá a běžně trvá i několik týdnů, trvalé následky jsou opravdu ojedinělé, avšak bez odborného ošetření se jejich riziko značně zvyšuje.

Jak dochází ke zlomenině penisu?

Přestože zlomený penis je jen ojedinělá diagnóza, občas k tomuto úrazu opravdu dochází. Někdy to může být způsobeno nerozvážností muže, jindy například tak divokým milováním, že muž spadne zrovna nešťastně z postele a podobně.

Už jsi vyzkoušel speciální multivitamín pro muže na zvýšení testosteronu?

Většinou je příčina úrazu vždy podobná – žena na muže neopatrně a velmi zprudka dosedne, což jeho ztopořené přirození nevydrží. Jindy ale může dojít k tomuto poranění také při masturbaci, což je ale opravdu velmi ojedinělý případ.

K fraktuře penisu může dojít ale také při nehodě a některé případy jsou způsobeny i geneticky. Dokonce ke zlomenině penisu může dojít, když se snažíte mechanicky oddálit ejakulaci, podívejte se proto na ověřené způsoby, jak bezpečně oddálit ejakulaci.

Správná léčba zlomeniny penisu je důležitá

Ukázka zlomeniny penisuPřestože ztopoření penisu je jedním z nejvíce komplikovaných procesů v lidském těle, není léčba zlomeniny penisu nijak obtížná ani zdlouhavá, i když samotná rekonvalescence může trvat až několik týdnů.

Zlomenina penisu však na proces ztopoření po vyléčení často nemá žádný vliv, i když ojediněle se mohou objevit trvalé následky.

TIP: Ještě než se dostavíte k lékaři na ošetření, pořádně poranění zchlaďte, to je nejlepší první pomoc, kterou pro sebe můžete udělat. 

Samotná léčba pak probíhá hlavně pomocí obvazů, dodržování klidu, tedy obdobím bez sexu, protože další následná erekce je velmi bolestivá. Muž se tak snaží omezit všechny erotické podněty, které by erekci mohly vyvolat. Využívají se samozřejmě také prostředky proti krvácení. Mnohdy ale může dojít i chirurgickému řešení v podobě operace, pokud je poraněné příliš rozsáhlé a vyžaduje takový zásah do těla.

Samotná operační léčba spočívá v odstranění hematomu, přestože se operaci může většina pacientů bránit, zákrok přináší mnohem lepší výsledky i vyhlídky pro pacienta do budoucna. Zatímco pooperační komplikace se objevují přibližně jen u 10 % případů, při neoperačním léčení dosahuje míra komplikací až k téměř 52 %, průměrně se pohybuje mezi 35 %, což není zanedbatelné číslo.

Na problémy s erekcí mohou pomoci unikátní cviky na penis, už jste o nich slyšeli?

Pooperační komplikace jsou nejčastěji krátkodobé infekce, které lze dobře léčit antibiotiky, ovšem při neoperačním postupu léčby jsou nejčastější komplikací takzvané deviace penisu, tedy jejich vybočení směrem k postižené straně – jedná se o trvalé následky úrazu. Může tak nadále docházet k bolesti penisu při erekci, nesnesitelnému pnutí a podobně.

Jaké tedy představuje zlomený penis riziko?

Přestože zlomenina penisu, odborně tedy jeho fraktura, ve skutečnosti není zlomeninou v pravém slova smyslu a vlastně ani není častým úrazem, který muže potká během sexu, nejedná se zároveň o nic až tak raritního.

Pokud vyhledáte lékařskou pomoc, nemusíte se více než 95 % obávat možných trvalých následků, odborníci jsou schopni zlomeninu penisu vyléčit bezbolestně a bez následků. Rozhodně tak vždy vyhledejte lékaře. Nejlepší je chirurgická léčba, proto se jí nevyhýbejte. Během několika týdnů se budete moci vrátit do běžného sexuálního života.

Opt In Image
Získejte 4 cviky na penis ze speciální edice ZDARMA

Získejte účinné 4 cviky na zvětšení penisu ZDARMA, které vzešly z našich testů, s nimiž máme zkušenosti od roku 2011. Tyto 4 cviky na penis nalezneš v našem speciálním NÁVODU: Jak zvětšit penis 2.0, kde je dalších 30 ještě efektivnějších cviků na penis.

 

Odesláním souhlasíš s tím, že obdržíš marketingový materiál a zároveň souhlasíš s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se, můžete kdykoliv.

O autorovi

Petr Krásný

Zálibu ve psaní jsem dostal až v pozdějším věku a dnes mě tato práce živí. Jak se říká „Práce, musí být tvůj koníček“.  Píši pravidelně na portály jako dokonalaerekce.cz, delsipenis.cz či doktorka.cz. Vystudoval jsem Střední zdravotnickou školu, ale ihned po ukončení studia, jsem začal podnikat zcela v jiném odvětví.

Péče o zdraví a především o mužství, byl vždy můj koníček a věnuji se mu až dodnes. Přečetl jsem spoustu knih i těch zahraničních, často jsem ve spojení s lékaři a neustále se vzdělávám. Snažím se jít jinou alternativou, než je operativní zákrok.

S kamarádem Jirkou jsme se dostali ke zvětšení penisu a k poruchám erekce čistě ze zvědavosti. Jak mnozí o nás říkají, že jsme blázni, možná je to pravda. Veškeré metody a produkty totiž testuje vždy na vlastní nebezpečí a to na vlastním těle, nikoliv někde v laboratoři. Za ty roky jsem zjistil, že každý organismus funguje zcela odlišně, proto výsledky nelze vždy přesně určit. Můžete mě také naleznout na Instagramu.

Přidat komentář