Nemoci Zajímavé články

Nemoc zakřivení penisu neboli Peyronieho choroba a způsoby léčby

Nemoc zakřivení penisu neboli Peyronieho choroba

Výrazné zakřivení penisu, nejčastěji do strany a viditelné pouze za stavu erekce, kdy může zakřivení způsobovat až velmi bolestivé pnutí, to je nemoc zakřivení penisu, odborně také Peyronieho choroba nebo též Morbus Peyronie. Lékaři se stále nemohou shodnout, čím je vlastně tato nemoc zapříčiněna, známé jsou pouze následky onemocnění, kdy dochází ke „shlukování“ tkáně okolo topořivých tělísek.

„Peyronieho nemocí se inspiroval i erotický průmysl a vyrábí vibrátory s velmi podobným zakřivením.“

Problémy, které nemoc doprovází

Deformace penisu jsou v případě onemocnění různé. S některými zakřiveními je možno zcela bez starostí provozovat sexuální styk, aniž by si toho partnerka všimla, natož pak, aby zakřivení sexuálnímu životu bránilo. V opačném případě však může být zakřivení tak výrazné nebo netypické, že způsobuje výraznou bolest ve stavu erekce a celkově zabraňuje pohlavnímu styku, protože hrozí riziko poranění.

„Léčba za pomoci chirurgického odstranění zduřelé tkáně je riziková a nešetrná, doporučuje například cviky na penis nebo lékařsky ověřený extender Andropenis.“

Ze statistik vyplývá, že Peyronieho chorobou trpí asi 4 muži ze 100, a to nejčastěji ve věku okolo 30 let a více. Nicméně to není pravidlem, choroba běžně postihuje i výrazně mladší jedince, často už od útlého věku. Shluky zduřelé tkáně, které způsobují netypické zakřivení penisu, se nejčastěji odstraňují chirurgicky, ale tato metoda s sebou přináší značná rizika. Naštěstí existují i šetrnější alternativy léčby.

Nejčastější příznaky zakřiveného penisu:

  • Viditelné zakřivení penisu do nějakého směru
  • Bolest během erekce
  • Problémy při pohlavním styku
  • Neuspokojivé sexuální vztahy
  • Snížená sebedůvěry
  • Bolesti při ztopořeném stavu

Kdy se léčba zakřivení penisu vyplatí?

Hlavní otázkou, zda podstoupit léčbu, je míra obtíží. Jestliže vám nemoc zakřivení penisu nezpůsobuje vážnější komplikaci při erekci, ani v sexuálním životě, potom léčba není nutná, alespoň ne tak „agresivní“ metodou jakou je právě chirurgická operace. Mnohdy však záleží na sebevědomí, protože netypický tvar penisu mnoha mužům připadá méněcenný. I když, jak se často ukazuje, to nemusí být pravda.

„Mnoho žen netypické tvary penisu vyhledávají, protože zaručují nové zážitky při sexu a velmi intenzivní stimulaci bodu G.“

Léčbu nakonec podstoupí asi třetina mužů postižených touto nemocí. Většinou jsou to i tací, kterým nemoc nezpůsobuje problémy. V největší míře zkouší léčbu jednou ze šetrnějších možností, jako jsou různé přístroje pro narovnání penisu nebo speciální cviky. K chirurgickému zákroku přistupují až k jako poslední možnosti, často však dojde k nápravě a zákrok tak není nutný.

Léčba Peyroieho choroby

Celkově existují tři hlavní a vyzkoušené metody, které jsou opravdu schopny penis vyrovnat a vrátit do standardního rovného tvaru. Jak již bylo naznačeno, některé z nich jsou pro penis více šetrné a zároveň méně rizikové. U chirurgická operace se výsledky dostavují nejrychleji, ale představuje značné riziko a nežádoucí skutečnosti, jako například zmenšení penisu po zákroku až o 3 cm.

1. Chirurgický zákrok

K chirurgickému zákroku se většinou přistupuje pouze, je-li problémem obtíží a zakřivení penisu právě Peyronieho nemoc, v opačném případě zákrok nelze provést, protože jeho podstatou je právě odstranění shluku deformovaných tkání. Pokud se ptáte, proč se právě chirurgický zákrok nechává jako poslední možná léčba zakřivení penisu, je to zejména z důvodů rizik a zmenšení penisu.

Po chirurgickém zákroku, až dojde k odstranění ložiska zduřelé tkáně, je sice pacientova erekce opět bezbolestná a penis rovný, ovšem většinou dojde také k jeho zmenšení, a to až o 3 cm, což rozhodně není zanedbatelné. V neposlední řadě je zde mnoho rizik, protože v penisu je velké množství nervových zakončení a při jejich porušení může dojít ke snížení citlivosti penisu, v tom nejhorším případě dokonce k naprosté impotenci.

2. Andropenis – Pomůcka pro srovnání penisu

Andropenis - BaleníZajímavá a účinná alternativa k chirurgické léčbě je lékařsky ověřený a doporučovaný přístroj Andropenis, který mimo jiné dokáže vyrovnat penis při jeho zakřivení. Jedná se o velmi šetrnou metodu, i když časově poměrně náročnou.

Léčba nemoci zakřivení penisu s pomocí Andropenisu trvá několik měsíců, přitom přístroj je potřeba nosit denně 4–9 hodin, jedině tak můžete očekávat kvalitní výsledky. Avšak dle našich zkušeností a několika Letých testů víme, že Andropenis v 99% pomohl výrazně zlepšit nebo se zbavit zakřivení penisu.

3. Cviky na penis

Cviky na penisVelmi šetrná metoda, jak se můžete zbavit nežádoucího zakřivení penisu, navíc finančně téměř nenákladná. Cviky na penis jsou poměrně starou, přesto však klinicky ověřenou metodou, díky které můžete svůj penis nejen vyrovnat do normálního tvaru, ale zároveň působí na jeho zvětšení a dosažení pevnější erekce, což je příjemným bonusem, který každý muž nepochybně ocení.

TIP: Pokud provádíte cviky na penis, doporučujeme se vyvarovat těmto hříchům.

Jediné, co během cvičení musíte dodržet, je správná technika provádění cviků. Zároveň potom cvičit s penisem nejméně 3 měsíce, a to denně, aby se skutečně projevily kladné výsledky. Ty jsou sice značně individuální, avšak určitý posun vám garantujeme. Převážně v poslední době se cviky na penis staly velmi populární. Detailní popis techniky cviků s názornými ukázkami můžete najít v jednom z našich e-booků, které se staly mezi čtenáři naprostou jedničkou.

Léčba zakřivení penisu zkušenosti

Pokud máte se zakřivením penisu své vlastní zkušenosti, přispějte svým názorem. Můžete tak pomoci situaci vyřešit dalším mužům, které trápí stejný problém. Léčba zakřivení penisu není jednoduchá, proto nás převážně zajímá, jakou metodu jste k odstranění obtíží zvolili a zda jste s výsledky spokojeni. Vaše zkušenosti budou přínosné pro další čtenáře, kteří se s Peyronieho chorobou potýkají.

Opt In Image
Získejte 4 cviky na penis ze speciální edice ZDARMA

Získejte účinné 4 cviky na zvětšení penisu ZDARMA, které vzešly z našich testů, s nimiž máme zkušenosti od roku 2011. Tyto 4 cviky na penis nalezneš v našem speciálním NÁVODU: Jak zvětšit penis 2.0, kde je dalších 30 ještě efektivnějších cviků na penis.

 

Odesláním souhlasíš s tím, že obdržíš marketingový materiál a zároveň souhlasíš s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se, můžete kdykoliv.

O autorovi

Petr Krásný

Zálibu ve psaní jsem dostal až v pozdějším věku a dnes mě tato práce živí. Jak se říká „Práce, musí být tvůj koníček“.  Píši pravidelně na portály jako dokonalaerekce.cz, delsipenis.cz či doktorka.cz. Vystudoval jsem Střední zdravotnickou školu, ale ihned po ukončení studia, jsem začal podnikat zcela v jiném odvětví.

Péče o zdraví a především o mužství, byl vždy můj koníček a věnuji se mu až dodnes. Přečetl jsem spoustu knih i těch zahraničních, často jsem ve spojení s lékaři a neustále se vzdělávám. Snažím se jít jinou alternativou, než je operativní zákrok.

S kamarádem Jirkou jsme se dostali ke zvětšení penisu a k poruchám erekce čistě ze zvědavosti. Jak mnozí o nás říkají, že jsme blázni, možná je to pravda. Veškeré metody a produkty totiž testuje vždy na vlastní nebezpečí a to na vlastním těle, nikoliv někde v laboratoři. Za ty roky jsem zjistil, že každý organismus funguje zcela odlišně, proto výsledky nelze vždy přesně určit. Můžete mě také naleznout na Instagramu.

Přidat komentář