Nemoci Zajímavé články

Mužská obřízka je věc náboženství, zdraví, hygieny i sexu

Obřízka u mužů

„Jsem přesvědčený, že si pro mě najdete čas, i když mám obřezaného fógla. Je to tak hygieničtější,“ říká bohatý žid v divadelní hře Der Müll, die Stadt und der Tod z pera R. W. Fassbindera prodejné ženě, která jeho slova zná sama, z vlastní zkušenosti. Mužská obřízka, která spočívá v chirurgickém odstranění zdvojené kožní řasy neboli předkožky penisu,
totiž u mužů není ojedinělá, jak by se na první pohled mohlo zdát. V roce 2009 Světová zdravotnická organizace (WHO) uvedla, že obřízka byla provedena až u 30 % celé mužské populace.

Obřízka u mužů v náboženství

Přestože je zmiňována už v biblickém Starém zákoně, není jen záležitostí židů a jejich obřadu bris mile, který má připomínat smlouvu Boha s Abrahámem – zakladatelem židovského národa.  Nařizuje ji také prorok Mohamed muslimům, jako jeden z pěti činů náležících k přirozené čistotě těla (jako další čtyři jmenuje odstraňování ochlupení
na intimních partiích a v podpaží, stříhání nehtů a zastřihování kníru).

Z hygienických a zdravotních důvodů

Obřízka u mužů je tedy věcí hygieny, protože odstraněním předkožky se značně omezí tvorba mazu kolem žaludu, což předchází nejen chronickým zánětům a infekcím,
ale také nepříjemnému zápachu. Obřezání penisu (tzv. cirkumcize) vede ke snadnější hygieně, předchází zdravotním komplikacím a podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je díky ní organismus odolnější i vůči nákaze virem HIV. Obřezaný muž má daleko nižší šanci k nákaze tímto virem, jelikož buňky, které jsou k infekci virem HIV velice náchylné, se nacházejí právě v předkožce.

Speciální Edice - 30 cviků na penis

Výzkum Univerzity Johna Hopkinse v Baltimoru však také zjistil, že obřízka u mužů již postižených onemocněním AIDS nezabrání přenosu viru HIV na jejich sexuální partnerky. Ženy tak mohou těžit z výhod obřízky jen nepřímo – když jejich aktuální sexuální partneři byli vystaveni nákaze v předchozím vztahu, ale díky obřízce nebyli infikováni.

Důvodem k obřízce mohou být rovněž fyziologické stavy, mezi něž se řadí zjm. příliš dlouhá předkožka způsobující obtíže zánětlivého charakteru a tzv. fimóza spočívající v zúžení zevního okraje předkožky, který tudíž není možné přetáhnout přes žalud. Urgentním případem, kdy mužská obřízka musí být provedena, je parafimóza – situace, kdy je příliš úzká předkožka přetažena přes žalud, za nímž se však, např. vlivem erekce, zasekne a není možné ji přetáhnout zpět. Rychle dochází k otoku a neřešená parafimóza by mohla skončit odumíráním buněk samotného žaludu a jeho následnou amputací.

Obřízka i mužů a sex

V České republice se obřezání penisu podstupuje především ze zdravotních důvodů, přestože je pro některé ženy mužova obřízka záležitostí estetickou a prodlužuje délku milostného aktu – obřezaný penis je totiž méně citlivý a muž pociťuje sexuální dráždění jinak.

Snížení citlivosti je způsobeno neustálým obnažením žaludu, který se během dne otírá o látku spodního prádla, a tudíž je vůči hmatovým podnětům méně vnímavý. Nutno ovšem upozornit, že obřízka neřeší problémy s předčasnou ejakulací a navléknutý kondom může vnímání slastných pocitů ještě utlumit.

Typy obřízky

Pomineme-li náboženská pravidla, měla by být obřízka prováděna odborníkem na urologii nebo plastickou chirurgii. Jak už bylo zmíněno, předkožka je zdvojená kožní řasa – tudíž sestává z vnitřní a vnější části, podle jejichž chirurgické úpravy se provedení obřezání penisu dělí, načež se můžeme setkat s variantou, kdy je odstraněna vnitřní řasa, zatímco ta vnější zůstává dostatečně dlouhá pro překrytí aspoň poloviny žaludu, ale též s variantou, kdy je penis obnažen a může být odstraněna i uzdička.

Muž by se měl rozhodnout sám

Zvláště v anglicky mluvících zemích dříve převládal názor viktoriánských lékařů, že obřízka u mužů brání masturbaci a obřezaný chlapec se díky tomu vyvíjí mnohem lépe po psychické i fyzické stránce. Masturbace totiž podle mylného názoru odborníků vedla k debilitě nebo tělesným deformacím.

Dnes už víme, že toto viktoriánské zjištění bylo liché a procento rodičů rozhodnutých obřezat svého syna – samozřejmě pokud nejsou ovlivněni zdravotními či náboženskými důvody – rok od roku klesá. V budoucnu tak bude mít stále více mužů osud svého penisu ve vlastních rukou a rozhodnutí o obřízce bude záležet pouze na jejich volbě a zdravotním stavu.

Opt In Image
Získejte nejmodernější cviky na penis ZDARMA

Získejte od nás 4 efektivní cviky na penis ZDARMA, které mají vliv na zvětšení penisu a věnovali jsme je našim čtenářům z našeho E-book: Jak zvětšit penis 2.0, kde naleznete dalších 30 efektivnějších cviků na penis.

Cviky na penis začali být populární až tehdy, když jsme zveřejnily některé postupy , díky niž už dosáhlo zvětšení penisu tisíce mužů. Cviky na penis jsou velice oblíbené díky svým efektům a díky tomu, že nejsou zapotřebí žádné investice do produktů na zvětšení penisu.

 

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Mužská obřízka je věc náboženství, zdraví, hygieny i sexu
4.4 (88.57%) 7 Hodnotit

O nás

Tým zvetsit-penis.cz

Tým autorů, kteří přispívají do magazínu o zvětšování penisu, se skládá již z více než 15 mužů. Mezi námi se nachází jak zakladatelé, kteří přišli s vizí pomoci mužům, ale také čtenáři, díky nichž můžeme neustále testovat. Zvětšením penisu se zabýváme od roku 2011 a za tu dobu jsme nasbírali mnoho zkušeností a pomohli více než 24 000 mužům z ČR.

Díky našemu úsilí, testů a vývojům, jsme v ČR pozvedli celkový zájem o zvětšení penisu. Vše se nám podařilo díky cvikům, ale především díky reálných a skutečných výsledků. Pomocí našich testů a praktických zkušeností, jsme proto vyvinuli vlastní speciální techniky na zvětšení údu.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.