Nemoci Zajímavé články

Mužská obřízka je věc náboženství, zdraví, hygieny i sexu

Obřízka u mužů

„Jsem přesvědčený, že si pro mě najdete čas, i když mám obřezaného fógla. Je to tak hygieničtější,“ říká bohatý žid v divadelní hře Der Müll, die Stadt und der Tod z pera R. W. Fassbindera prodejné ženě, která jeho slova zná sama, z vlastní zkušenosti.

Mužská obřízka, která spočívá v chirurgickém odstranění zdvojené kožní řasy neboli předkožky penisu, totiž u mužů není ojedinělá, jak by se na první pohled mohlo zdát. V roce 2009 Světová zdravotnická organizace (WHO) uvedla, že obřízka byla provedena až u 30 % celé mužské populace.

Obřízka u mužů v náboženství

Přestože je zmiňována už v biblickém Starém zákoně, není jen záležitostí židů a jejich obřadu bris mile, který má připomínat smlouvu Boha s Abrahámem – zakladatelem židovského národa.

Nařizuje ji také prorok Mohamed muslimům, jako jeden z pěti činů náležících k přirozené čistotě těla (jako další čtyři jmenuje odstraňování ochlupení na intimních partiích a v podpaží, stříhání nehtů a zastřihování kníru).

Obřízka penisu se provádí z hygienických a zdravotních důvodů

Obřízka u mužů je tedy věcí hygieny, protože odstraněním předkožky se značně omezí tvorba mazu kolem žaludu, což předchází nejen chronickým zánětům a infekcím, ale také nepříjemnému zápachu.

Obřezání penisu (tzv. cirkumcize) vede ke snadnější hygieně, předchází zdravotním komplikacím a podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je díky ní organismus odolnější i vůči nákaze virem HIV. Obřezaný muž má daleko nižší šanci k nákaze tímto virem, jelikož buňky, které jsou k infekci virem HIV velice náchylné, se nacházejí právě v předkožce.

Výzkum Univerzity Johna Hopkinse v Baltimoru však také zjistil, že obřízka u mužů již postižených onemocněním AIDS nezabrání přenosu viru HIV na jejich sexuální partnerky. Ženy tak mohou těžit z výhod obřízky jen nepřímo – když jejich aktuální sexuální partneři byli vystaveni nákaze v předchozím vztahu, ale díky obřízce nebyli infikováni.

Důvodem k obřízce mohou být rovněž fyziologické stavy, mezi něž se řadí zjm. příliš dlouhá předkožka způsobující obtíže zánětlivého charakteru a tzv. fimóza spočívající v zúžení zevního okraje předkožky, který tudíž není možné přetáhnout přes žalud.

Urgentním případem, kdy mužská obřízka musí být provedena, je parafimóza – situace, kdy je příliš úzká předkožka přetažena přes žalud, za nímž se však, např. vlivem erekce, zasekne a není možné ji přetáhnout zpět. Rychle dochází k otoku a neřešená parafimóza by mohla skončit odumíráním buněk samotného žaludu a jeho následnou amputací.

TIP: Trápí tě nedostatečná velikost tvého mužství nebo nedostatečná erekce? Podívejte například, jak zvětšit penis nebo jak získat pevnější erekci.

Jak se provádí obřízka penisu?

Obřízka u mužů a sex

V České republice se obřezání penisu podstupuje především ze zdravotních důvodů, přestože je pro některé ženy mužova obřízka záležitostí estetickou a prodlužuje délku milostného aktu – obřezaný penis je totiž méně citlivý a muž pociťuje sexuální dráždění jinak.

Snížení citlivosti je způsobeno neustálým obnažením žaludu, který se během dne otírá o látku spodního prádla, a tudíž je vůči hmatovým podnětům méně vnímavý. Nutno ovšem upozornit, že obřízka neřeší problémy s předčasnou ejakulací a navléknutý kondom může vnímání slastných pocitů ještě utlumit.

Pořiďte si reálnou umělou pannu, která tvojí masturbaci posune na vyšší úroveň nebo vyzkoušej umělou vagínu STU s níž může navíc vytrénovat svou sexuální výkonnost.

Typy obřízky penisu

Pomineme-li náboženská pravidla, měla by být obřízka prováděna odborníkem na urologii nebo plastickou chirurgii. Jak už bylo zmíněno, předkožka je zdvojená kožní řasa – tudíž sestává z vnitřní a vnější části, podle jejichž chirurgické úpravy se provedení obřezání penisu dělí, načež se můžeme setkat s variantou, kdy je odstraněna vnitřní řasa, zatímco ta vnější zůstává dostatečně dlouhá pro překrytí aspoň poloviny žaludu, ale též s variantou, kdy je penis obnažen a může být odstraněna i uzdička.

Muž by se měl rozhodnout sám

Zvláště v anglicky mluvících zemích dříve převládal názor viktoriánských lékařů, že obřízka u mužů brání masturbaci a obřezaný chlapec se díky tomu vyvíjí mnohem lépe po psychické i fyzické stránce. Masturbace totiž podle mylného názoru odborníků vedla k debilitě nebo tělesným deformacím.

Dnes už víme, že toto viktoriánské zjištění bylo liché a procento rodičů rozhodnutých obřezat svého syna – samozřejmě pokud nejsou ovlivněni zdravotními či náboženskými důvody – rok od roku klesá. V budoucnu tak bude mít stále více mužů osud svého penisu ve vlastních rukou a rozhodnutí o obřízce bude záležet pouze na jejich volbě a zdravotním stavu.

Opt In Image
Získejte 4 cviky na penis ze speciální edice ZDARMA

Získejte účinné 4 cviky na zvětšení penisu ZDARMA, které vzešly z našich testů, s nimiž máme zkušenosti od roku 2011. Tyto 4 cviky na penis nalezneš v našem speciálním NÁVODU: Jak zvětšit penis 2.0, kde je dalších 30 ještě efektivnějších cviků na penis.

 

Odesláním souhlasíš s tím, že obdržíš marketingový materiál a zároveň souhlasíš s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se, můžete kdykoliv.

O autorovi

Petr Krásný

Zálibu ve psaní jsem dostal až v pozdějším věku a dnes mě tato práce živí. Jak se říká „Práce, musí být tvůj koníček“.  Píši pravidelně na portály jako dokonalaerekce.cz, delsipenis.cz či doktorka.cz. Vystudoval jsem Střední zdravotnickou školu, ale ihned po ukončení studia, jsem začal podnikat zcela v jiném odvětví.

Péče o zdraví a především o mužství, byl vždy můj koníček a věnuji se mu až dodnes. Přečetl jsem spoustu knih i těch zahraničních, často jsem ve spojení s lékaři a neustále se vzdělávám. Snažím se jít jinou alternativou, než je operativní zákrok.

S kamarádem Jirkou jsme se dostali ke zvětšení penisu a k poruchám erekce čistě ze zvědavosti. Jak mnozí o nás říkají, že jsme blázni, možná je to pravda. Veškeré metody a produkty totiž testuje vždy na vlastní nebezpečí a to na vlastním těle, nikoliv někde v laboratoři. Za ty roky jsem zjistil, že každý organismus funguje zcela odlišně, proto výsledky nelze vždy přesně určit. Můžete mě také naleznout na Instagramu.

Přidat komentář