Zajímavé články

Stavba penisu – z čeho se penis skládá a jak funguje?

Stavba penisu – z čeho se penis skládá a jak funguje?

To, že pohlavní mužský orgán je penis, ví každý. Stavba penisu spolu se šourkem se odborně nazývá zevní pohlavní ústrojí. Zabrouzdáme-li do vývoje, je podobný klitorisu ženy. Navíc i močová trubice vede mužským přirozením. Jaká je stavba penisu? To si v následujících řádcích popíšeme. Něco málo si řekneme i o šourku a varlatech. Zajímá Vás, jak funguje ejakulace a erekce? I to se dozvíte v našem článku! Plus přidáme další zajímavosti.

Penis rozdělujeme na tři hlavní části – kořen, žalud a tělo.

Tělo penisu v sobě má tři tělesa – dvě kavernózní a jedno spongiózní, která tvoří základní anatomické a funkční části penisu. Na tyto nejdůležitější součásti se zaměříme v další části textu.

Kořen penisu je tvořený párovými rameny, která jsou propojena se stydkými kostmi a s bulbus penis (viz obrázek). Bulbus penis bereme jako počátek spongiózního tělesa. Močová trubice zde vchází do penisu. Bulbus penis je krytý speciálním svalem nazývaným latinsky musculus bulbospongiosus.

 

struktura_penisuKavernózní tělesa (corpus cavernosum) tvoří část penisu, která se ve chvíli erekce naplňuje krví. Můžeme si představit dva válce, které jsou obtočeny velkou vrstvou vaziva (tunica albuginea). Ve chvíli, kdy se penis dosyta naplní krví, stává se pevnějším a je čas k sexu.

Spongiózní (houbovité) těleso (corpus spongiosum) – jedno z válcovitých těles, které je také plněno krví. Kavernózní těleso se však krví plní více. Spongiózním tělesem prochází močová trubice a na konci se v rozšiřuje v žalud.

Žalud (glans) je od penisu oddělený pomocí žlábku. Krytý je předkožkou (prepucium), která má stahovací funkci. S žaludem je tato předkožka spojena pomocí uzdičky. V předkožce jsou drobné žlázky, které produkují výměšek (smegma). A své putování pohlavními orgány zde končí močová trubice. Co se týče nervových zakončení, nejvíce jich končí v žaludu a tím pádem je to část mužského těla, která je velmi citlivá.

Nejsi spokojený s velikostí a objemem penisu? Nezoufej a vyber si osvědčenou metodu na zvětšení: 1. Vimax, 2. Xtrasize, 3. Andropenis

Močová trubice (uretra) je napojena, a to velmi úzce, na rozmnožovací ústrojí. Z močového měchýře vede do penisu. Přes močovou trubici prochází taky sperma. Úsek od předstojné žlázy (od prostaty) je také brán jako pohlavní cesta.

Jaký je mechanismus erekce?

Ztopoření penisu, jinak také erekce, je to, když se penis zvětší a to v délce i v objemu. K tomu se taky přidává tvrdnutí penisu. Erekce je předpoklad k souloži a k reprodukci. A jak vzniká erekce? V mozku. Je to reakce na podněty a to vizuální, fantazijní, dotykové nebo akustické. Stimulují se určitá nervová centra. Z těchto center vycházejí signály a ty jdou přes míchu a nervy až směrem k penisu.

NEPŘEHLÉDNI: Podrobný návod na zvětšení penisu nebo se podívej na námi ověřené a funkční produkty pro pevnější erekce a větší sexuální výkonnost.

V topořivých tělesech působí parasympatické nervy rozšíření arterií. Přítok krve do penisu je intenzivnější. Krev v penisu zůstává, což umožňují odvodné žíly, které se stahují. Objevuje se erekce a penis je připraven k „akci“. U sexu či masturbace je konec za pomoci ejakulace, po určité době se mužský úd vrací do běžného stavu. Priapismus je označení pro dlouhotrvající, neustupující erekci. Potíže s dosažením erekce se jmenují erektilní dysfunkce.

Stavba penisu a zajímavosti o ní

Závěr bude patřit zajímavostem o stavbě penisu a o samotném penisu. Může mnoha lidem připadat, že odchylka od běžného stavu je zakřivení mužského penisu. Není. Zakřivení nebo ohnutí je věc naprosto normální. Někdy se může stát, že se objeví při sexu problémy. Zcela běžné to není, avšak když se tak stane, je potřeba podstoupit chirurgickou operaci.

Zakřivení penisu lze snadno napravit účinnou lékařskou pomůckou Andropenis

Penis a jeho velikost nejde dost dobře ovlivnit. Je stále víc a víc metod, které pomáhají úd zvětšit a to až o několik desítek milimetrů. Rozptyl velikostí je dost velký a různý. Největší penis, který byl zatím naměřen, měl 41 centimetrů. Nejmenší měl 11,5 milimetrů a to při erekci. To je už vlastně mikro podoba malého údu.

Objevit se může rozštěp močovodu, který je vrozený. Objevuje se na spodní straně údu (hypospadie). To může negativně ovlivňovat jak soulož, tak i samotné močení.

Penis kryje předkožka a právě ona a její nedostatečná šířka může způsobovat potíže, kdy se předkožka nedostane nebo dostane jen stěží přes žalud. Jde o fimózu a parafimózu. Tyto potíže se léčí za pomoci cirkumcize, obřízky.

Jak zvětšit objem penisu: 5 TIPŮ, které zaručeně zaberou

8+1 extra tip, jak zvýšit objem ejakulátu

Šourek a také varlata

Šourek (skrotum) – jde v podstatě o vak kožovitého typu a v něm se ukrývají varlata. Tato kůže je však jenom pokračováním kůže z břicha. Mohou se objevovat i rozdíly ve vzhledu. A čím je to způsobeno? Potními a mazovými žlázami, tedy tím, že jich je velké množství. Šourek je také pigmentovaný a chlupatý. Je rozdělený na dvě poloviny, a to za pomoci přepážky. A také má možnost změnit tvar. Chladné prostředí mu nesvědčí, stěna šourku se pak stáhne. Varlata se natisknou na břišní stěnu, tam se ohřejí, a když dosáhnou určité teploty, šourek se znovu povolí.

Problémy s erekcí můžete snadno vyřešit. K výběrů správného produktu vám pomůže náš online srovnávač, který byl sestaven na základě našich testů se čtenáři.

Varlata (testes) produkují testosteron a také spermie, jedná se o orgán párový. Spermie jsou součástí ejakulátu, spolu se seminální plazmou, v ní se spermie pohybují. Plazma je produkována v přídatných pohlavních žlázách. Jako zásobárna spermií se objevují nadvarlata, kde dochází k dozrávání spermií. Jakmile spermie dozrají, odcházejí chámovodem. To je silná svalová trubice a je spojena s močovou trubicí.

Během prvních tří měsíců po narození by mělo docházet k sestoupení varlat do šourku. Ty se napřed vyvíjejí v dutině břišní. Kryptorchismus je to, když se to nestane. Může se stát, že nesestoupí pouze jedno varle, jako následek toho je často neplodnost. Anarchismus je jedno či dvě chybějící varlata. Existuje i nadpočet varlat, což je triorchie. Jde však o velmi vzácné anomálie

Erotické seznamky ti můžou pomoc najít ženu na jednu noc, využij toho

Proces ejakulace

O ejakulaci jsme psali už i výše, takže se nyní na tento proces podíváme ve zkratce. Jde o prudké vypuzení spermatu z penisu. Většinou je to spojeno s orgasmem. K němu dojde při souloži nebo při masturbaci a to stimulací penisu. . Existuje také poluce, samovolný výron semene. Ten obvykle probíhá ve spánku. Stimulaci penisu lze nahradit za stimulaci prostaty.

8 tipů, jak zvětšit objem ejakulátu neboli množství spermatu

Ejakulaci provází pohlavní vzrušení intenzivního charakteru, tedy orgasmus, objevují se svalové kontrakce a to v pánevních svalech. První a druhý stah je nejsilnější, vyloučí se při nich nejvíce spermatu. S ejakulací se můžou objevit problémy, jako předčasná ejakulace, která trápí často mladé muže bez zkušeností. I na tyto potíže existuje léčba.

O autorovi

Petr Krásný

Zálibu ve psaní jsem dostal až v pozdějším věku a dnes mě tato práce živí. Jak se říká „Práce, musí být tvůj koníček“.  Píši pravidelně na portály jako dokonalaerekce.cz, delsipenis.cz či doktorka.cz. Vystudoval jsem Střední zdravotnickou školu, ale ihned po ukončení studia, jsem začal podnikat zcela v jiném odvětví.

Péče o zdraví a především o mužství, byl vždy můj koníček a věnuji se mu až dodnes. Přečetl jsem spoustu knih i těch zahraničních, často jsem ve spojení s lékaři a neustále se vzdělávám. Snažím se jít jinou alternativou, než je operativní zákrok.

S kamarádem Jirkou jsme se dostali ke zvětšení penisu a k poruchám erekce čistě ze zvědavosti. Jak mnozí o nás říkají, že jsme blázni, možná je to pravda. Veškeré metody a produkty totiž testuje vždy na vlastní nebezpečí a to na vlastním těle, nikoliv někde v laboratoři. Za ty roky jsem zjistil, že každý organismus funguje zcela odlišně, proto výsledky nelze vždy přesně určit. Můžete mě také naleznout na Instagramu.

Přidat komentář