Nemoci Poruchy erekce Zajímavé články

12 příznaků úbytku testosteronu: jak řešit úbytek testosteronu?

12 příznaků úbytku testosteronu

Testosteron je pro mužské tělo velmi důležitý steroidní hormon ze skupiny androgenů. Důležitý je především proto, že se jedná o pohlavní hormon. Testosteron v přiměřené míře produkuje lidské tělo a zároveň ho ovlivňuje.

Mění především vzhled a sexuální vývoj člověka, zejména muže. Samozřejmě pomáhá také udržovat svalovou hmotu a zdravé kosti, Úbytek testosteronu je mimo jiné jedním z důvodů, proč starší muži rychle přichází o svou svalovou hmotu.

Věděli jste, že testosteron může mít vliv také na vaši sexuální výkonnost a touhu? Podívejte se na 7+1 jídel, které vám sexuální touhou pomohou zvýšit.

Právě s přibývajícím věkem totiž produkce testosteronu klesá, a to docela razantně. Americká urologická asociace tvrdí, že přibližně každý 2–3 muž z 10 trpí nízkou hladinou testosteronu. Podíl těchto mužů ovšem přibývá.

Hladinu testosteronu je schopen s poměrně velkou přesností určit lékař, využívá se k tomu krevní test testosteronu v séru. Především byste měli navštívit lékaře, jestliže sledujete jeden z níže zmíněných příznaků úbytku testosteronu.

TIP: Vyzkoušejte jednu s osvědčených metod na zvětšení penis: Vimax, Andropenis nebo Xtrasize

K čemu je testosteron dobrý?

Jak už jsme zmínili v úvodu, testosteron je pro muže důležitý po mnoha stránkách. Jednou z nich je samozřejmě oblast sexuálního života. Pokud dojde k úbytku testosteronu, klesá mužské libido, tedy zájem o sex a sexuální touha.

To samozřejmě může mít také vliv na výslednou erekci, která je spojena se sexuálním vzrušením. Další věcí je úbytek svalové hmoty, nadměrná únava, špatná fyzická kondice. Testosteron je zkrátka pro muže velmi důležitým hormonem, bez kterého se neobejde.

Znáte trend dnešní doby v podobě realistických pan? Priváty s realistickými pannami se staly stále více oblíbenými u mužů všech věkových kategorií. Zkuste to také, sex s nimi je prý neuvěřitelný.

Jaké jsou příznaky úbytku testosteronu?

Podívejme se společně na příznaky, které se projeví, pokud vaše tělo začne postrádat testosteron. Jestliže pozorujete alespoň jeden tento příznak, není určitě na škodu navštívit lékaře.

Ten odborně posoudí výši hladiny testosteronu a zároveň vám naordinuje i odpovídající léčbu. Jestliže zjistí, že netrpíte nízkou hladinou testosteronu, často najde jiný problém, který vyvolává podobné příznaky, jako právě úbytek testosteronu.

1. Úbytek sexuální touhy

Testosteron je klíčový pro libido, tedy vaši sexuální touhu. Někteří muži mohou s přibývajícím věkem zaznamenat také úbytek sexuální touhy – je to přirozený proces. Vyšší věk je totiž spojen s výrazně nižší produkcí testosteronu. Nemusí to být ale nutně záležitost jen starších mužů.

2. Začnou se objevovat problémy s erekcí

Protože je testosteron důležitý pro sexuální touhu a celkově vzrušení, není pak ojedinělé, že vlivem nízké hladiny testosteronu může u mužů docházet k problémové erekci. Může se to projevovat tím, že se vám obtížně erekce dosahuje nebo naopak, že ji nemůžete udržet.

Biochemický pohled mluví jasně – testosteron pomáhá stimulovat receptory v mozku k produkci oxidu dusnatého, ten napomáhá spustit řadu chemických procesů k dosažení erekce.

3. Příliš málo spermatu

Testosteron má vliv také na produkci spermatu, kterou příznivě stimuluje. Stejně jako na jeho složení. Nedostatek testosteronu má za příčinu malý obsah ejakulátu, a navíc snižuje pohyblivost spermií. Můžeme tedy říct, že úbytek testosteronu také snižuje šanci na oplodnění ženy.

Prohlédněte si několik unikátních tipů, jak zvýšit objem ejakulátu. Překvapí vám, jak jednoduché to je, přitom můžete ohromit svou partnerku ejakulací jako z pornofilmu.

4. Pomalu začínají řídnout vlasy

Právě proto, že testosteron není důležitý pouze pro procesy spojené s erekcí a sexuálním životem, se s jeho nízkou hladinou objevuje také úbytek vlasů. Testosteron totiž jako hormon hraje důležitou roli ve více tělesných funkcí – jednou z nich je růst vlasů. Řídnutí vlasů a jejich vypadávání je přímo úměrné úbytku testosteronu.

5. Zvýšená únava

Muži s nízkým obsahem testosteronu jsou více unaveni. Někdy může jít až o extrémní únavu, kdy nejsou schopni téměř nic dělat. Pokud jste unaveni v případě, že dostatečně spíte, tedy alespoň 6–9 hodin denně, neděláte příliš namáhavou fyzickou práci, pak zbystřete.

Dalším faktorem je samozřejmě psychické vypětí, které má velký vliv na celkovou únavu. Pokud se vás ale ni z toho netýká, potom je vhodné navštívit lékaře.

Jste spokojeni se svým penisem? Psychické vypětí z nespokojenosti s vaším penisem má také vliv na produkci testosteronu. Pokud chcete větší penis, přečtěte si 5 tipů, jak dosáhnout většího penisu.

6. Úbytek svalové hmoty

Testosteron je velmi důležitý při budování svalové hmoty. Pokud začne ubývat ve vašem těle testosteron, dojde také k úbytku svalové hmoty.

7. Naopak přibude tělesný tuk

Testosteron a tuk se moc v lásce nemají. Testosteron napomáhá budovat svalovou hmotu. Jestliže se potýkáte s malou produkcí testosteronu, budete náchylnější k přibírání tuku. Neuděláte s tím téměř nic. Snaha zhubnout nebo si budovat svalovou hmotu, je s nedostatkem testosteronu obtížná.

8. Osteoporóza

Nebezpečné je také řídnutí kostí, takzvaná osteoporóza. Nebezpečná je proto, že o ní vlastně ani nemusíte vědět. Vaše kosti pak budou mnohem náchylnější ke zlomeninám. Řídnutí kostní hmoty je většinou spojeno se ženami v období menopauzy, ale vyskytuje se také u mužů. Zejména pokud mají v těle málo testosteronu.

9. Změny nálady a deprese

Často se říká, že jsou ženy náladové. Ano, protože testosteron působí příznivě na psychiku, a to díky tomu, že ovlivňuje mnoho důležitých procesů v těle. Testosteron tak nepřímo ovlivňuje náladu, pokud je ho u mužů málo, může dojít ke špatné náladě až depresím.

10. Zhoršení paměti

Kognitivní funkce jdou ruku v ruce s hladinou testosteronu. Paměť se s věkem zhoršuje, jedním z důvodů je právě úbytek testosteronu. Nové výzkumy zjistili, že nedostatek testosteronu zhoršuje paměť i kognitivní funkce.

11. Špatný krevní obraz

Jelikož je testosteron důležitý pro podstatnou část procesů v těle, zjistilo se, že muži, kteří mají nedostatek testosteronu, mají horší krevní obraz. Konkrétně se zvyšuje riziko anémie.

12. Poruchy erekce

Jak už jsme zmínili, testosteron je důležitý ke stimulování libida, jeho posílení a podobně. Je prokázáno, že muži, kteří nemají dostatek testosteronu, mohou mít problém s erekcí. Buď je pro ně těžké ji vůbec dosáhnout, protože nemají o sex zájem, případně ji v průběhu dostatečně dlouho udržet

Přemýšleli jste někdy o zvětšení penisu? Plastická chirurgie nabízí zvětšení penisu podobně, jako zvětšení prsou. Jak moc je ale tato metoda bezpečná?

Jak zvýšit hladinu testosteronu? Pomoci vám může Primulus

Primulus - Vitamíny pro mužeVolně prodejný doplněk stravy Primulus je ideální, pokud potřebujete zvýšit hladinu testosteronu. Díky svému unikátním složení dokáže příznivě stimulovat produkci testosteronu v mužském těle.

Navíc má mnoho dalších pozitivních účinků. Primulus vám mimo to zvýší chuť na sex, zlepší ale i erekci. Kromě toho zlepší vaši náladu a celkově se budete cítit vitálnější. Muži je tento doplněk stravy na zvýšení testosteronu doporučován.

Závěr: nepodceňujte úbytek testosteronu

Jestliže u sebe pozorujete jeden z příznaků, které jsme výše popsali, určitě byste měli zbystřit. Možná se totiž nedostatečná tvorba testosteronu týká i vás. Nenechte tento problém zbytečně zajít daleko, když se dá pohodlně léčit.

Navštivte lékaře, nebo nejprve vyzkoušejte Primulus. Vždy je však ale lepší nejdříve zkonzultovat svůj zdravotní stav s lékařem, to doporučujeme. Zmíněné příznaky totiž mohou být shodné i pro jiná onemocnění.

O autorovi

Petr Krásný

Zálibu ve psaní jsem dostal až v pozdějším věku a dnes mě tato práce živí. Jak se říká „Práce, musí být tvůj koníček“.  Píši pravidelně na portály jako dokonalaerekce.cz, delsipenis.cz či doktorka.cz. Vystudoval jsem Střední zdravotnickou školu, ale ihned po ukončení studia, jsem začal podnikat zcela v jiném odvětví.

Péče o zdraví a především o mužství, byl vždy můj koníček a věnuji se mu až dodnes. Přečetl jsem spoustu knih i těch zahraničních, často jsem ve spojení s lékaři a neustále se vzdělávám. Snažím se jít jinou alternativou, než je operativní zákrok.

S kamarádem Jirkou jsme se dostali ke zvětšení penisu a k poruchám erekce čistě ze zvědavosti. Jak mnozí o nás říkají, že jsme blázni, možná je to pravda. Veškeré metody a produkty totiž testuje vždy na vlastní nebezpečí a to na vlastním těle, nikoliv někde v laboratoři. Za ty roky jsem zjistil, že každý organismus funguje zcela odlišně, proto výsledky nelze vždy přesně určit. Můžete mě také naleznout na Instagramu.

Přidat komentář